Hayatımızın daha iyi bir versiyonu olabilir mi?

Kendinize “Acaba kendimin en iyi hali nasıldır?” diye hiç sordunuz mu? Çoğu zaman, hayatımızda değiştirmek istediklerimiz için niyet ederiz. Sonra kendi kendimize olumlamalar yaparız, niyetimizi pozitif düşüncelerle beslemeye çalışırız. Bu niyeti besleme sürecinin esas amacı yeni inanç sistemi oluşturabilmektir. Önce, kendimizi bu değişimi yaşamamızın mümkün olduğuna inandırmak isteriz. Fakat bazen kemikleşmiş ama farkında olmadığımız bilinçaltındaki negatif inançlarımız bizim değişim yolumuzu keser. Peki o zaman bilinçaltındaki negatif inançları değiştirmemiz mümkün mü? Bilinçaltımızı bir bilgisayar gibi düşünebiliriz, yani eski programları yenisiyle güncellemek mümkün. İnançlarımız değiştiğinde, yaydığımız enerji değişiyor ve dolayısıyla da gerçekliğimiz değişiyor. Bunun için faydalanabileceğimiz tekniklerden biri de ThetaHealing®.

ThetaHealing® nedir? İsmini “theta” beyin dalga boyundan mı alıyor?

ThetaHealing® fiziksel, psikolojik ve ruhsal şifa sağlayan bir meditasyon ve bilinçaltı terapi tekniğidir. Bu tekniğin kurucusu Vianna Stibal, 1995 yılında, kanser olduğunu ve çok fazla bir ömrü̈ kalmadığını öğrenir. Vianna bu haberi aldıktan sonra doğuştan sezgisel yeteneklerini içsel rehberliğiyle birleştirerek adı sonradan ThetaHealing® koyacağı teknikle kendi üzerinde şifa çalışmaları yapmaya başlar. Kendi hastalığını bu çalışmalarla atlattıktan sonra bu tekniği geliştirmeye devam eder ve günümüzde de hala diğer insanlara bu tekniği öğretmeye devam eder.

Vianna, bulduğu bu tekniğin nasıl çalıştığını araştırırken, Alman Psikiyatr Hans Berger’in 1929’da EEG’yi (“beyin elektrosu”) geliştirmesinden sonra beynin dalga boyları olan beta, alpha (alfa), theta (teta), delta, gamma üzerine olan çalışmaları ile karşılaşır. Yaptığı çalışmalarda EEG aletinden faydalanarak kullandığı yöntemin beynin theta dalga boyunda çalıştığından emin olur ve tekniğe ThetaHealing® adını verir.

Beynimizin Yaydığı Frekans Boyutları

• Delta (0.1–4 Hz) derin uyku halindeki frekans

• Theta (4–8 Hz) derin meditasyon ve hafif uykuya geçiş halindeki frekans

• Alfa (7–14 Hz) zihnin rahatlamış meditasyon halindeki frekansı

• Beta (14–28 Hz) bilinçli olduğumuz, düşündüğümüz, konuştuğumuz, iletişim kurduğumuz frekans

Alfa frekansı zihnin hafif rahatlamış halidir. Pozitif olumlara ile amaçlanan inanç değişikleri için bu boyutta 21 gün boyunca çalışma yapmak gerekir. Alfa boyutunda yapılan çalışmaların sonuçları ise ortalama 3–6 aylık bir dönem içerisinde etki göstermeye baslar.

Theta frekansı ise derin bir rahatlama ve hafif uykuya geçiş halidir. Theta dalga boyu aynı zamanda bilinçaltımızın yaydığı frekanstır. Dolayısıyla bu dalga boyunda iken bilinçaltı ile bağlantıya geçebilir, olumsuz kayıtları, inançları kalıcı olarak “AN” da değiştirebilir ve etkisini de anında görebiliriz. Bunların da ötesinde evrendeki temel yaşam enerjisi ile bağlantıda olduğumuz dalga boyu da thetadır. Bu frekansta yaratımın kaynağı ile bağlanıp, şifaya gözlemci olduktan sonra şifayı kuantum olasılık seviyesinden hayatimizdeki gerçeklik seviyesine çıkartırız.

ThetaHealing®’in diğer bilinçaltı teknikleri olan Hipnoz, regresyon veya NLP’den farkı nedir?

ThetaHealing®’in en çarpıcı özelliği, değişimin ve sifinin anda gerçekleştikten sonra kolaylıkla gözlemlenebilir olması. Theta çalışmalarında ve terapilerinde uygulamayı yapan kişi theta dalgasına girdiği zaman onun beyni bir yayın yapmaya başlar ve balistiği kişinin frekansını da otomatik olarak theta frekansına çıkarır. Bilinçaltında çalışılan konu ile ilgili olarak önce sözlü terapi yapılır ve negatif kök inançlar bulunur. Daha sonra üzerinde çalışılan kişinin sözlü izni ile negatif inançlar, pozitif inançlar ile yer değiştirilir. Değişim için gerekli his yüklemeleri yapılır. Bilinçaltındaki bu değişim daha sonra kas testi (Kinesiyoloji) yapılarak kolaylıkla gözlemlenebilir. Bu da theta boyutunda şifa ve değişimin anda gerçekleştiğini bize gösterir. ThetaHealing®’in başarılı bir teknik olmasının en büyük sebebi ise içinde zihinsel, ruhsal ve enerjisel motifleri birleştirmesinden kaynaklanır.

Şifanın ve değişimin ThetaHealing® ile gerçekleşmesi mümkün mü?

Evrenin konuştuğu belli bir dil yok fakat milyonlarca insan farklı dillerde hayatını değiştirmek için niyet eder, pozitif olumlama yapar. Bu da bize gösteriyor ki evren aslında frekans ile çalışıyor. Evrendeki her şey bir enerji formu, sözlerimiz, düşüncelerimiz. Gözle göremesek de sonuçlarını fiziksel dünyada yaratıp yaşıyoruz. Elle tutulur sonuçların kaynağı onu yaratan enerjidir ve bu enerjinin de kaynağı da kişinin kendisidir. Duygular, düşünceler, inançlar da enerji olduğu için eğer isterseniz bunları değiştirerek kendinizi şifalandirabilirsiniz. Varolanı dönüştürmek ve hayatınızın sizin istediğiniz şekilde değişmesini sağlamak için ihtiyacınız olan tek şey sizsiniz.

Moment Uygulamasını Bu Linkten İndirebilirsiniz: https://itunes.apple.com/US/app/id1279064649?l=en
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *